NJEGOŠ PETROVIĆ UGASIO SVETLO U HUMSKOJ: Očajni Partizan IZGUBIO PETI put u nizu!
Mateus Saldanja, Foto: Starsport

plej-of superlige srbije

Crno-beli ne znaju gde udaraju

Objavljeno: 19:08h

Fudbaleri Partizana poraženi su od Vojvodine u Humskoj 1 rezultatom 3:2 u okviru 3. kola plej-ofa Superlige Srbije.

Crno-belima je ovo peti poraz u nizu u svim takmičenjima i sada se nalaze u još većim problemima. Parni valjak je i dalje drugi na tabeli Superlige Srbije, ali i dalje ima samo četiri boda više od TSC-a.

Bio je ovo debi Alberta Nađa na klupi Partizana, ali njegov dolazak na klupu ništa nije doneo ekipi.

Albert Nađ

Vojvodina je od samog starta meča bila bolji rival i često je pretila crno-belima. Opasni su bili Novosađani, pa su u prvih 15 minuta čak četiri puta pripretili golu domaćina.

Ipak, gosti svoje šanse nisu iskoristili i kazna je stigla u 18. minutu. Gajas Zahid je lepo prošao po levoj strani, ubacio je loptu u sredinu, a Đorđe Crnomarković ju je poslao u svoj gol.

Vojvodina je i dalje imala više od igre, ali je Partizan u 37. minutu mogao do još jednog gola, ali je nakon karambola u šesnaestercu gostiju Mateus Saldanja šutirao pored gola.

Samo minut kasnije Novosađani stižu do izjednačenja. Dejan Zukić je probio po desnoj strani, ubacio loptu u peterac, Aleksandar Jovanović je napravio veliki kiks, a to je iskoristio Zadi Seri da pogodi za 1:1.

FK Vojvodina

Šest minuta kasnije fantastičan pogodak Zukića iskosa sa leve strane za totalni preokret i vođstvo Vojvodine 2:1.

Drugo poluvreme počelo je velikom nervozom Mateusa Saldanje, koji je umalo zaradio i crveni karton.

Izveo ga je Albert Nađ iz igre, kao i Aleksu Jankovića, a priliku su dobili Nemanja Nikolić i Jung-Džun Goh.

Zaigrao je Partizan nešto bolje i u 57. minutu je preko Zahida imao veliku šansu, ali je udarac glavom Norvežanina završio preko gola.

Ipak, samo nekoliko desetina sekundi kasnije Partizan stiže do 2:2. Bibars Natho je započeo odličnu akciju, a na kraju je Nikolić asistirao Aranđelu Stojkoviću koji preciznim udarcem pronalazi put do mreže.

Drama se nastavila, pošto je posle kornera, samo minut kasnije, Vojvodina stigla do novog gola. Mateus Indi je bio strelac, ali glavni arbitar Srđan Jovanović nije priznao taj pogodak zbog visoko podignute noge fudbalera Vojvodine.

Oba tima su želela pobedu, a Vojvodina je mogla do novog vođstva, ali je šut Alekse Vukanovića završio na prečki

U 77. minutu radio je VAR i poništio još jedan gol Vojvodine. Posle kornera Mihailo Ivanović je glavom postigao gol, ali je njegov saigrač nešto ranije faulirao igrača Partizana po proceni Jovanovića i gol je bio poništen.

Samed Baždar je imao veliku šansu u finišu, ali je šutrirao pored gola.

I onda, hladan tuš u Humskoj. U poslednjim sekundama utakmice Njegoš Petrović je fantastičnim golom sa 20-ak metara doneo pobedu Vojvodini.